Blog

Blog

Elektronické recepty se odkládají

  • Senátoři na konci ledna odmítli schválit novelu zákona o léčivech. Ta přejímá evropské směrnice a má chránit pacienty před padělanými léky a má zavést odpovědnost firem za trvalé sledování bezpečnosti svých přípravků. Novela však neprošla kvůli tomu, že do ní byl přidán "přílepek" o povinném používání elektronických receptů.
  • Ač ministr zdravotnictví Leoš Heger tvrdí, že elektronické recepty zlepší kontrolu a zamezí falšování receptů, senátoři z ČSSD se tvrdí, že lékařům, kteří již elektonickou preskripci používají, přináší systém jen náklady a problémy. Také zaznívají obavy z úniku osobních údajů z registru.
  • Elektronický recept mohou lékaři vystavovat již několik let. Systém však není příliš využíván.

http://www.mednews.cz/cz/aktuality/13214/senat-odmitl-zavedeni-povinnych-elektronickych-receptu-

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více