Blog

Blog

Jediná haptická ruka v Evropě

  • Speciální rehabilitační pomůcky má nově k dispozici olomoucká fakultní nemocnice. Mezi nimi je i haptická ruka. Přístroj, který vrací hybnost lidem po mozkové mrtvici.
  • Haptická ruka připomíná rukavici, která je plná čidel. Je na zvláštním držáku a napojena na speciální software.
  • Lidé po mrtvici díky ní začnou ovládat necitlivou ruku asi po dvou týdnech. Klasická rehabilitace s nejistým výsledkem trvá měsíce.
  • „Je to perfektní. Cítím v ruce slabé vrnění a dokážu s ní hýbat,“ tvrdil pacient, který s haptickou rukou trénoval. S její pomocí uchopoval různé předměty – ale jen na monitoru.

http://http://www.zdravi-info.cz/2012/09/jedina-hapticka-ruka-v-evrope/

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více