HelpProduct managingJak psát tiskovou zprávu

Jak psát tiskovou zprávu

Většina tiskových zpráv, které kolem sebe vidíme, je natolik špatných, že ani nemohou plnit své cíle. Pojďme se podívat na několik pravidel, které vám pomohou vytvořit tiskovou zprávu lepší a účinnější.

Tiskové zprávy patří do kategorie Public relations a pro řadu firem je v podstatě jeho jedinou součástí. Šéf zavelí a marketingové nebo PR oddělení vydá tiskovou zprávu. Většina tiskových zpráv, které firmy produkují, je však natolik špatných, že vlastně neplní žádný účel. Možná jen ten, že šéf je spokojený, když zpráva vznikne. Mám však za to, že je to dost málo.

Pojďme se podívat, jak by taková tisková zpráva měla vypadat, aby byla úspěšná. Připravil jsem si pro vás 7 bodů, které vám pomohou.

Pokračování v příloze

Postup při zadávání tiskové zprávy:

PM zadá požadavek na TZ u Š. Š. požádá PM o soupis "faktů" a dá na vědomí TS požadavek od PM. Š. pošle fakta ATZ s datem odevzdání. ATZ pošle TZ Š. Š. zajistí obsahovou korekci u TS. PO souhlasu TS zajistí Š. korekturu. Š. pošle finální verzi (včetně naformátování) RR ke kontrole. Š. pošle výslednou TZ PM na vědomí a TS na rozeslání.

Vysvětlivky:

PM = projektový manažer
Š. = šéfredaktor (Jana Vápeníková)
TS = Tomáš Šebek
RR = Ruda Ringelhán
ATZ = autor tiskové zprávy (Andrea Ringelhánová)
TZ = tisková zpráva

Příklad TZ [ODT]

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více