NHHKlíčové aplikace

Klíčové aplikace

Aktuality
Poradna lékaře
Videosekvece
Zvukový záznam
Sebediagnostika
Interaktivní moduly
Ankety a Dotazníky
Ke stažení
Počítadla

 

Aktuality

Hlavním prvkem živého webu jsou především aktuality a novinky. Abychom zohlednili potřebu opakovaných návratů, bude této části projektu věnován největší prostor a důraz. Pomocí novinek přiblížíme aktuální dění v nemocnicích, diagnostických zařízeních, komplementu, informace o novém zázemí, vybavení, důležité personální a odborné změny, apod. Jejich administrace bude možná z několika přístupů pro jednotlivé administrátory jednotlivých zařízení.

Příklady novinek:

Ženská-Neplodnost.cz
Pediatrie-Motol.cz
Léčba-Rakoviny.cz

 

Videozáznam

Video je moderní a velmi žádaný prvek internetových prezentací web 2.0. Kromě medailónků se zástupci managementu a vedoucími pracovníky jednotlivých pracovišť chceme představit zajímavé aspekty léčebné péče a diagnostických možností v nemocnicích a onkodiagnosticých centrech (takhle to děláme my), samotná pracoviště a zejména pak zkušenosti pacientů a jejich blízkých (osobní doporučení).

 • Ukázka 1

  Rozhovor s PharmDr. Jířím Lukešem - managing directorem společnosti B. Braun Medical s.r.o.

  Léta jsem působil ve vodáckém oddíle. S jeho organizací byla spojena celá řada jednotlivých kroků a toto mi dalo do života velmi mnoho. Z těchto zkušeností dosud čerpám", říká ve svém rozhovoru Dr. Lukeš.

  #VIDEO_PLAYER_UL:8253#

 • Ukázka 2

  K měření nitroočního tlaku se běžně používá přístroj nazývaný bezkontaktní tonometr. Tento přístroj vyšle do vyšetřovaného oka proud vzduchu a podle rychlosti vzduchu, který se odrazí zpět, vypočítá tlak uvnitř oka.

   

  Poradna lékaře

  Z předchozí zkušenosti z ostatních projektů víme, že atraktivní jsou pro čtenáře takové stránky, kde mohou interaktivně vstoupit do alespoň virtuálního kontaktu s lékařem nebo odborníkem. Tento kontakt umožňuje právě poradna odborníka, ve které budeme reagovat na dotazy uživatelů a pacientů.

  Příkladné poradny:

  Osteoporoza.cz
  Chřipka.cz
  uLékaře.cz

   

  Zvukový záznam

  Zvukový záznam je rovněž moderním prvkem internetových prezentací. Pravidelně ve spolupráci s Českým rozhlasem nahráváme rozhovory v souvislosti s našimi projekty. Český rozhlas je partnerem našeho projektu uLékaře.cz.

 • Ukázka 1

  Záznam živého vysílání pořadu, kde MUDr. Tomáš Šebek hovoří s redaktorkou ČRo - Praha o pylové alergii, příznacích a léčbě.

   

  Sebediagnostika

  Jako první orientační diagnostický nástroj může na webu sloužit naše on-line sebediagnostika. Její základ stojí na pilířích symptomů, které jsou důležité v souvislosti s konkrétním onemocněním a laik bude schopen je dobře interpretovat a vyhodnotit. Diagnostický modul bude napojen na databázi lékařů. Provozujeme řadu těchto nástrojů na nejrůznějších projektech a jejich přenositelnost je triviální.

  Příklady sebediagnostických modulů:

  Dobrý-Spánek.cz
  Strevni-Zanety.cz
  Virová-Hepatitida.cz

   

  Interaktivní moduly

  Přibližují pacientům možná vyšetření, diagnostické nebo léčebné postupy a navozují dojem "známého", díky kterému zmírňují pacientův strach a obavy.

 • Ukázka - Kolonoskopie

  Prostřednictvím unikátního modulu můžeme laiky a pacienty seznámit s tím, co vlastně kolonoskopie je, jaká příprava vlastnímu procesu předchází, jak zákrok probíhá a k čemu vyšetření slouží. Uživatelé také budou stručně seznámeni s anatomií gastrointestinálního traktu a s některými nemocemi, které jej postihují.

  Prezentace série slidů se zvukovým doprovodem a s názornými obrázky.

  V závěru prezentace také budou čtenáři informováni o tom, co může v případě zjištění nepříznivé diagnózy následovat (stomie, kolektomie) a dostanou možnost se s tímto faktem vyrovnat. Součástí multimediálního modulu je prezentace série slidů se zvukovým doprovodem a s názornými obrázky. Nově nabyté vědomosti si může čtenář ověřit v interaktivním testu, který bude doplňkem modulu.

   

  Ankety, dotazníky a žebříčky

  Periodicky budou moci naši čtenáři, uživatelé a pacienti hlasovat a sestavovat žebříčky zvoleného hodnoceného parametru. Výstupy mohou sloužit jako významná zpětná vazba pro management nemocnic a diagnostických zařízení.

   

  Ke stažení

  Připravíme přehlednou databázi dokumentů souvisejících s běžným provozem nemocnice: přijímací dokumenty, žádanky a poučení o potřebných vyšetřeních, edukační materiály, různé záznamníky, sebediagnostické nástroje, apod.

   

  Počítadla

  Disponujeme řadou počítadel a kalkulátory, např. termínu menstruace, ovulace, BMI, porodu, další gyn. i jiné kontroly, BHP, MMSE, kouření, atd..

 • uLékaře.cz

  Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
  čti více

   
  proLékaře.cz

  Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
  čti více

   
  ClipNote - prodejní nástroj

  ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
  čti více