Novinky

Bolí Vás hlava?

Bolí Vás hlava?

Jste výrobce (nebo vítězná reklamní agentura) preparátu s revolučním mechanismem v léčbě migrenózních bolestí hlavy. Mít revoluční přípravek nic neznamená, pokud o tom nikdo neví. Velké procento lidí dnes trpí různými bolestmi hlavy. Co uděláte?

Samozřejmě. Pokusíte se edukovat cílovu skupinu, že právě jejich bolesti hlavy jsou migrenózního původu. Má to dva pozitivní důsledky. Zaprvé se k lékaři dostanou i lidé, jejichž bolest nemá s migrénou nic společného, a začnou se adekvátně léčit. Zadruhé se tam dostanou i ti s migrénou a pak kýžený preparát stoupá nejen na žebříčku společenské prestiže. A Vy obhájíte své vítězství ve výběrovém řízení a očekáváte benefity z další spolupráce.

Jenom si nezapomeňte najmout obsahostrůjce, kteří Vám projekt vybaví tím, co jste skutečně chtěli ... Bolí mě hlava (1. příběh)
Těšila jsem se na tenhle víkend. Odpočinek po náročném týdnu, zábava s přáteli… Ale už teď je mi jasné, že z toho nic nebude. V koutku oka se mi to zase vlní a bliká. Nemůžu se na nic jiného soustředit. Ani od žaludku mi není valně. Vím co bude dál. Vzpomínám si, jak mě to tehdy poprvé vyděsilo. Nejdřív takové tvary před očima, jako když se chvilku díváte do rozsvícené žárovky a pak zavřete oči. Jenže tohle nezmizelo, naopak se to zvětšovalo, téměř jsem neviděla věci vpravo od sebe. Tenkrát jsem vůbec nevěděla co se děje. Mám snad nádor? Babička má zelený zákal, může to být dědičné? Nejsem na mozkovou příhodu moc mladá? Co je to, sakra? Až lékařka mi to tehdy vysvětlila. Migréna.
[... pokračování]

Migréna [...] Někdy bolestem předchází tzv. aura (předzvěst). Uvidíte pár minut zrakový vjem v některé části zorného pole. Bude vypadat podobně, jako když se zadíváte do žárovky a potom zavřete oči. Po několika minutách zmizí a současně či v krátké době nastupuje bolest. Najdete se na obrázku?

Migréna nebývá závažným onemocněním. Je ale potřeba vyšetřit, zda se o migrénu skutečně jedná. Navíc i Vy budete šťastni za to, pokud příští záchvat alespoň trochu zmírníte. Navštivte lékaře!

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více