Novinky

Děložní čípek

Děložní čípek

Každé 2 minuty zemře na světě jedna žena v souvislosti s rakovinou děložního čípku. Je druhým nejčastějším nádorovým onemocněním u žen celosvětově. Infekce HPV je známou a velmi častou sexuálně přenosnou chorobou, 70 – 80 % žen je alespoň jednou v průběhu života infikováno tímto virem. HPV způsobuje všechny druhy rakoviny děložního čípku. Jednou z významných možností ochrany před vznikem tohoto typu nádorového onemocnění je efektivní vakcinace. U nás je zatím dostupná pouze vakcína Silgard® firmy MSD.

V následujících dnech spustíme pilotní projekt řady "MeDitorial Medical Project (MMP) s touto tématikou. Zaměřili jsme na podstatu problému a jednoduchou formou vysvětlujeme, co je děložní čípek, jaké onemocnění v souvislosti s ním jsou možná, co je to HPV, příznaky provázející onemocnění děložního čípku a zejména pak prevenci tohoto typu rakoviny.

Beta verze projektu Děložní-Čípek.


Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více