Novinky

Do EU bez prostaty!

Do EU bez prostaty!

Zkompletování několika zdrojů v jeden srozumitelný text ve stylu práce s metadaty je většinou únavné. Nemusí být, pokud se spíše než na obsah (předem determinovaný) zaměříte na formu a styl podání informace. Může vniknout zajímavý článek a mohou jej otisknout i v novinách. A protože byl text na objednávku klienta, je logické, že je jím i podepsán.


Syndrom dolních cest močových – LUTS. Hranice otevřeny! LUTS (low urinary tract symptoms) neboli "syndrom dolních cest močových" je komplexním pojmenováním souboru příznaků, které postihují dolní cesty močové. LUTS popisuje i obtíže s prostatou, jmenovitě benigní hyperplazii prostaty (BHP) u starších mužů. Problémy s močením však LUTS narozdíl od BHP přibližuje v širších souvislostech. Kromě zvětšování prostaty mohou být poruchy mikce způsobeny i chybnou funkcí močového měchýře nebo jiných částí dolních cest močových.

LUTS je popsána u 25% mužů starších 50 let! Postihuje nejen samotného pacienta ale i jeho širší okolí. Ovlivňuje každodenní život nemocného a jeho blízkých. Každý čtvrtý muž ve starším věku má problémy s močením. Právě proto je nutná dostatečná informovanost laické i odborné veřejnosti. To byl cílem organizátorů zářijového setkání středoevropských novinářů v holandském Haagu. Zúčastnění žurnalisté pocházeli ze Slovenska, Maďarska, Řecka, Bulharska, Rumunska, Polska a České Republiky.

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více