Novinky

Hojení-Ran.cz

Hojení-Ran.cz

Trendem moderní léčby hojení ran je „vlhké hojení“. Taky si v létě léčíte různá zranění z kola, inline bruslí či výletů do přírody? Trápí vás chronická rána, která se ne a ne zahojit? Určitě vás zaujme novinka v léčbě hojení ran, tzv. vlhké hojení. Že je nemožné, aby se vlhká rána hojila dobře? Bioaktivní obvazy jsou toho důkazem. Kompletní informace naleznete na www.hojeni-ran.cz.

Hojení ran malých či velkých, krátkodobých či přetrvávajících se týká každého z nás. Nové webové stránky www.hojeni-ran.cz komplexně pokrývají problematiku hojení ran. Jsou prakticky členěné na část pro širokou veřejnost a část pro odborníky. Podávají tak relevantní informace jak laikům, tak odborníkům.

Co je podstatou vlhkého hojení?
Tekutina, kterou rána vylučuje, obsahuje řadu růstových faktorů a výživných látek, které přispívají k úspěšnému hojení. Moderní materiály užívané k ošetřování ran jsou uzpůsobeny k tomu, aby v ráně vlhké prostředí udržovaly. Tzv. bioaktivní obvazy reagují přímo s látkami vylučovanými tkáněmi v ráně. Kromě toho, že dodávají ráně vlhkost, mají i schopnost chemicky vázat kyslíkové radikály vznikající při zánětlivých procesech, čímž zabraňují jejich negativnímu působení v místě poranění (Hemagel).

Stránky www.hojeni-ran.cz jsou pestrým a pohodlným zdrojem informací o prevenci, zdravém životním stylu, akutních i chronických nemocech, které s ranami souvisí. Uživatelé stránek se dozvědí základní informace o stavbě kůže, k jakým kožním poraněním může v životě dojít, jaké faktory ovlivňují hojení, jak nejlépe přistupovat k hojení nejdrobnějších škrábnutí až po komplikované rány. Speciální sekce se věnuje chronickým ránám (bércové vředy, proleženiny, diabetické nohy atd.), jejichž hojení může být složité.

Velkým lákadlem webových stránek pro laickou veřejnost zajisté bude kompletní a pravidelně aktualizovaná databáze pracovišť pro léčbu či hojení ran. Že jste o takové ambulanci ještě neslyšeli? Stačí kliknout na www.hojeni-ran.cz a k nejbližšímu specialistovi se můžete objednat hned. Z interaktivních částí stránek musíme zmínit poradnu lékaře, diskusní fórum či soutěže pro hravé návštěvníky stránek.

Část pro lékaře a sestry či další ošetřující personál je především komplexním zdrojem odborných informací o problematice hojení ran se zaměřením na „vlhké hojení“. Specialisté ocení zveřejněné kaziuistiky, rešerše odborných textů a přehled aktuálních studií. Hlavní dynamickou částí stránek jsou novinky přinášející autorské články i překlady světových i domácích zdrojů. Součástí servisu stránek je kontinuální monitoring oborových novinek.

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více