Novinky

Inspirací pro druhé

Inspirací pro druhé

Když vytvoříte úspěšný projekt, může se stát inspirací pro další klienty. Mohou chtít to samé do vlastního portfolia. Je minimálně neetické nabídnout již hotový obsah jinému klientovi a nechat si znovu zaplatit. A to nemluvím o autorských a licenčních právech. Nezbývá nic jiného, než si sednout a jednou úspěšně vymyšlenou strukturu a standardy vymyslet znovu, jinak a alespoň stejně tak dobře jako napoprvé.

Naším úkolem byla příprava databáze vyšetření, se kterými se pacient může u lékaře setkat. Objednavatelem je v současné nejčtenější zdravotnický portál se zaměřením na laickou veřejnost. Jelikož strukturu už nikdo lépe nevymyslí a kopírovat ji snad nebude, můžeme uveřejnit naše know-how.


Struktura textu o vyšetřovací metodě:

1. Co je to
Představení vyšetřovací metody, vysvětlení odborného názvu, výčet alternativních pojmenování.

2.Kdy se to používá
Jaký lékař vyšetření indikuje, situace, kdy se pro vyšetření rozhoduje. Stavy, které se bez daného vyšetření neobejdou.

3. K čemu to bude
Co ovlivní výsledek vyšetření. Jak se změní další vyšetřovací/léčebný postup po provedeném vyšetření. Akcentovat jak prospěšnost vyšetření vyvažuje případné nepříjemnosti při provádění.

4. Co je k tomu potřeba
Přístrojové a instrumentální vybavení potřebné k provedení vyšetření.

5. Jaký je princip
Stručný fyzikální/chemický/biologický princip vyšetření.

6. Jak se na to připravit
Rady co udělat a na co nezapomenout před vyšetřením.

7. Jak to probíhá
Popis obvyklého průběhu vyšetření, co pacient uvidí/neuvidí, jestli se bude svlékat apod.

8. Kdy bude výsledek
Kdy je možné očekávat výstup vyšetření, kdo výsledky uvidí.

9. Co to řekne/ukáže
Nejčastější možné výsledky vyšetření. Obecné vysvětlení negativního/pozitivního výsledku s odkazem na další konzultaci u lékaře.

10. Kam povedou další kroky
Co může po daném vyšetření následovat – odkazy na další vyšetření, upozornění čemu se krátce po vyšetření vyhnout nebo co naopak udělat.

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více