Novinky

Je klient sluníčko mezi bylinami?

Je klient sluníčko mezi bylinami?

V lednu tohoto roku jsme zahájili práce na rozsáhlé databázi informací o minerálech, vitamínech, léčivých rostlinách - zkrátka o potravních doplňcích. Databáze je téměř hotová, zbývá několik posledních textů. Nadpisem článku nebyla míněna žádná impertinence. Klientova představa byla, že texty napíší významní odborníci v oboru. Bylo zajímavé, že v tomto případě se to docela podařilo. Že by se farmaceuti uměli lépe a kultivovaněji vyjadřovat?

Většinou však texty od úzce specializovaných odborníků, pokud píší pro laiky, končí fiaskem. Málokterý je schopen opustit odborný a pro něj zcela přirozený tón. Pak je diplomatická snaha o redakci jazýčkem na vahách úspěchu článku a roztrpčení ze spolupráce na straně píšícího profesora. Naší snahou je přesvědčit klienta, aby odborník zvučného jména připravoval texty opět pro odborníky. Texty pro laickou veřejnost jsou doménou těch, kteří se v tomto směru specializují - na nás. Má to dvě výhody. Texty vnikne téměř okamžitě a je také okamžitě použitelný. A cena? No ta Váš budget rozhodně nepoloží.


Zakuklený vitamín A, ale ne tak docela
Biochemickou přeměnou beta karotenu vzniká v těle vitamín A. Nedá se ale říci, že by měl beta karoten stejný význam jako vitamín A. Jeho význam je hlavně v ochraně organismu před volnými radikály, patří mezi významné antioxidanty. Zvyšuje tak obranyschopnost organismu a snižuje výskyt rakoviny. Chrání buňky především před rakovinou rakovinou kůže [...]

Echinacea a indiáni
Echinacea je rostlina domácí na prériích Severní Ameriky, ale dá se vypěstovat i u nás? Odpradávna ji používaly k léčbě staré indiánské kultury a daly jí jméno sluneční klobouk. Pro vědu ji objevil dr. Meyer koncem 19. století. Na jeho cestách mu prozradila jedna Indiánka, že echinacea roztlučená mezi kameny a přiložená na poraněné místo zhojí všechny rány. Jméno echinacea je odvozeno z řeckého slova echinos, což znamená ježek. Echinacea připomíná svým květem naši dobře známou kopretinu, jejíž střed je ale plochý. U echinacei ze středu vystupují pichlavé, ježaté útvary, soubory drobných květů uprostřed složeného květenství, nastavené jako by k obraně [...]

Sluníčko mezi léčivými bylinami
Pro širokou oblibu heřmánku v lidovém léčitelství svědčí nesporně i bohatství lidových pojmenování. Harmaníček, kamilka, rumánek, marunka, sluníčko – to všechno jsou známá i méně obvyklá synonymem pro heřmánek pravý. Příznivé účinky heřmánku pravého jsou známy již od starověku. Ve Skandinávii byl heřmánek považován dokonce za posvátnou rostlinu a uctíván jako symbol slunce. V Matthioliho herbáři je heřmánek popisován jako lék proti zimnicím, nemocem jater, močopudný prostředek, prostředek proti křečím a bolestem hlavy [...]

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více