Novinky

Kolorektální-Karcinom.cz

Kolorektální-Karcinom.cz

Kolorektální karcinom je zhoubný nádor, který vznikne z buněk vystýlajících tlusté střevo či konečník. V České republice je velmi častý. Na jeho výskytu se podílejí především genetické předpoklady, ale i špatné stravovací návyky, i pohodlný životní styl a nedostatek pohybu.

Čísla varují:

 • Rakovina tlustého střeva a konečníku je u nás druhým nejčastějším nádorovým onemocněním. Při srovnání s jinými státy je v ČR dokonce nejvyšší výskyt tohoto onemocnění.

 • Nádory, na které nejvíc umírají:
  české ženy čeští muži
  1. plicní nádory (18 %) 1. plicní nádory (35 %)
  2. nádory prsu (18 %) 2. nádory tlustého střeva (12 %)
  3. nádory tlustého střeva (15 %) 3. nádory prostaty (10 %)
  4. leukemie (nádory bílých krvinek) 4. leukemie (nádory bílých krvinek)
  5. nádory slinivky 5. nádory slinivky

 • Každý rok je v České republice kolorektální karcinom zjištěn asi u 7800 osob.
 • Zprostředkovanou zkušenost s rakovinou tlustého střeva a konečníku mají téměř 4 lidé z deseti, kteří uvádějí, že v jejich blízkém okolí někdo touto chorobou onemocněl.
 • Česká republika je světovým rekordmanem v počtu případů tohoto nádorového onemocnění na sto tisíc obyvatel.

Kolorektální-Karcinom.cz je projekt, který by měl podpořit celonárodní kampaň prevence rakoviny tlustého střeva. Další informace například v Tiskové zprávě sdružení Onkomaják.

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více