Novinky

Očkování chrání civilizaci

Očkování chrání civilizaci

Minulý rok jsme se podíleli na informativním projektu o očkování a vakcínách. Náš klient zajišťuje servis pro významného výrobce očkovacích látek. Nyní vzniknul požadavek na pravidelný týdenní obsahový update internetových stránek se zaměřením na cestovní medicínu. Utvořili jsme redakci, která přebírá obsah z významných zahraničních zdrojů a přeložené články jsme začali publikovat. Projekt je určen lékařům, proto i texty jsou odborné.

Vymysleli jsme několik aplikací, které rozšířili stávající pojetí části webu o cestovní medicíně. Mezi ně především patří databáze možných nákaz a onemocnění, tříděná podle jednotlivých kontinentů a zemí. Nechybí seznam očkovacích center nebo očkovací novinky v podobě e-mailového newsxletteru.


Spojitost mezi očkováním proti pertusi a vývojem astmatu u dětí

Některé dřívější studie poukazovaly na souvislost očkování celobuněčnou inaktivovanou vakcínou proti pertusi a pozdějším vývojem astma bronchiale a atopického ekzému u dětí. Byly do nich zahrnovány pouze děti ve věku do 30 měsíců. V této nové studii se vědci zaměřili na výskyt astma a atopie u dětí od 7,5 let.

Výsledky studie:
Astma bronchiale bylo diagnostikováno u 20,3% (1597) dětí ve věku 91 měsíců a u 12,4% (1024) dětí ve věku 6981 měsíců. Záchvaty dušnosti s pískoty na hrudi se vyskytovaly u 9,8% (798) dětí ve věku 6981 měsíců. Atopie byla zjištěna u celkem 20,5% (1324) dětí ve věku 7 let.

Vzhledem k malému počtu dětí v některých skupinách byly confidence intervaly velmi široké. Výsledky studie nepotvrdily hypotézu o vlivu očkování proti pertusi na vývoj astma u očkovaných dětí.

Br Med J 2004;328:925-926

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více