Novinky

Stárněte důstojně

Stárněte důstojně

Problematika stáří je v současné době jedním z témat, které si farmaceutické firmy berou pod drobnohled. Jejich snahu podporuje logický fakt, že ve stáří výrazně stoupá spotřeba léků. Tím se skupina seniorů stává jednou z hlavních cílových skupin pro výrobce farmaceutik.

Se stářím jsou spojené demence různého typu. Jedna z nich je demence Alzheimerova typu, neboli Alzheimerova choroba. Preparáty na její léčbu jsou velmi drahé a jejich skutečná účinnost velmi diskutovaná. Proto musí být každý pacient na léčbě pečlivě vybírán a poté důsledně monitorován.

Klient připravuje širší kampaň pro výrobce jednoho z preparátů zmírňujících účinky ACh. Jedním z nástrojů obecné informace, nabídky pomoci příbuzným a konečně i nástrojem výběru je námi připravený internetový projekt. Jeho ústřední částí jsou právě účinné mechanismy výběru nemocných, kteří se mohou úspěšně léčit. Mimoto web obsahu řadu užitečných informací pro rodinné příslušníky a ošetřovatele.

Na tomto webu jsme poprvé uplatnili metodu dělení obsahu pomocí obrázkových proužků. U klienta slavila úspěch, jelikož je to náš vlastní nápad, považujeme jej za náš nepsaný patent :-)


Zkuste zavřít oči a představit si jak stojíte uprostřed místnosti. Nevíte jak jste se zde ocitli, kolik je hodin ani jaké je roční období. Obrazy na zdech, koberec na zemi, nábytek, lampa... to všechno je Vám cizí, nikdy předtím jste tu nebyli. Sedáte si na židli a prohlížíte si všechno kolem jako byste tu byli poprvé. Zaujmou Vás dveře v rohu. Asi jste jimi před chvílí vstoupili, ale teď už nevíte kam vlastně vedou. Přichází nějací lidé a oslovují Vás. Cítíte, že byste je asi měli znát, ale prostě si nevzpomenete jak se jmenují ani kdo to je... Hlavou se Vám honí nepříjemné myšlenky. „Co tu vlastně chtějí? Nejsou nebezpeční? Ještě aby tady tak něco vzali nebo mi chtěli ublížit!“ S napětím čekáte co bude dál... Vy o tom nevíte, ale jste v bytě, ve kterém žijete již déle než čtyřicet let. Dveře vedou do kuchyně, denně jimi projdete snad stokrát. Ti lidé jsou Vaše děti...

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více