Novinky

Udržuj web, udržíš pozornost

Udržuj web, udržíš pozornost

Máte-li internetové stránky a očekáváte stále zvyšující návštěvnost strávníků při stabilním menu, čekáte marně. Aby se degustér vracel a nejlépe co nejčastěji, musíte mu prostřít dostatečně aktuální a intelektuální jídelní tabuli. Jinak se půjde najíst jinam ...

Udržujeme několik webů našich klientů tím, že týdně publikujeme v průměru tři až čtyři novinky ze světové medicíny na jejich webu. Jedním z nich je i informační portál o vakcinaci určení odborné veřejnosti.


Očkování proti RSV pomáhá snížit incidenci astmatu

Doktor T.G. Kimman z National Institute of Public Health and the Environment v Bilthovenu v Holandsku zjistil, že očkování proti respiratory syncytial viru (RSV) sice chrání proti replikaci daného viru, ale kompletně neodstraní alergii vyvolanou RSV. Holandští vědci tuto studii uveřejnili v květnovém čísle časopisu The Journal of Infectious Diseases [...]

[...] Dřívější vakcinace proti RSV snížila riziko nákazy tímto virem při jeho expozici. Signifikantně však nesnížila zvýšenou plicní expresi Th1 nebo Th2 cytokinů u myší očkovaných proti RSV během sensibilace ovalbuminem.

Nicméně došlo k omezení alveolitis a hypertrofie hlen produkujících epiteliálních buněk v plicích myší, které byly očkovány proti RSV a vystaveny ovalbuminu. Vědci uvedli, že očkování proti RSV může omezit replikaci tohoto viru a snížit tak incidenci a závažnost alergického astma.

J Infect Dis 2004;189:1866-1872.

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více