Novinky

Výběr světové medicíny na jednom místě

Výběr světové medicíny na jednom místě

Informační servis si dlouhodobě objednal vydavatel, který mimo jiné provozuje jeden z nejrozsáhlejších a nejodbornějších zdravotnických portálů vůbec. Žádá nepoplatné novinky světové medicíny pro českou lékařskou veřejnost. Zároveň pro část určenou laikům byla domluvena periodická týdenní aktualizace v podobě vzdělávacích textů o nemocech, novinkách v léčbě, očkování apod.


Americká pediatrická akademie uveřejnila revizi doporučených postupů pro diagnózu a léčbu novorozenecké žloutenky. Novorozenecká žloutenka je způsobena vysokou hladinu bilirubinu v krvi. Tato hyperbilirubinémie může být příčinou permanentního poškození mozku (jádrový ikterus). Nová doporučení mají čtyři body:

1. Je třeba provádět systematické vyšetření všech novorozenců před jejich propuštěním z porodnice. Jedná se o vyšetření bilirubinu ze séra či jeho transkutánní hodnotu s přihlédnutím k rizikovým faktorům.

2. Podporujte kojení. Kojit by měly matky 8-12 krát denně během prvních dnů novorozence. Efektivní kojení snižuje riziko hyperbilirubinémie[...]

Pediatrics 2004;114:297-316.

Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více