Wikipedia

Vzorový postup na nového tématu pro Wikipedia.cz

 1. Zalogujeme se jako "mediwiki", heslo si vyžádejte.

 2. Přejdeme na Wikipedia.cz a zjistíme si, zda námi vkládané téma již na Wiki neexistuje. Do políčka hledání (vlevo) napíšeme např. "Akromegalie". Pokud se zobrazí jen velmi krátký text informující, že téma na Wiki ještě není zadáno, tak si můžeme připravit text popisující dané téma.

 3. Pokud nejste zběhlí v editaci Wikipedia kódu, tak doporučuji před vlastní editací nového tématu Akromegálie si z již existujícího tématu např. Chřipka kód zkopírovat.

  Zkopírujte si třeba do Notepadu kód Chřipky (doporučuji kombinaci kláves CTRL+A a následně CTRL+C):

 4. Blok po bloku (odstavci) zedijeme nový text. Využívejte Wiki tags - formátování formopu "[[" a "*" a na závěr si text prohlédnete "Ukázat náhled". Pokud je všechno v pořádku, tak vložíme "Shrnutí editace". Tj. něco v tomto duchu:

  Vložený obsah této stránky (text, obrázky aj.) je autorským dílem společnosti Meditorial (meditorial.cz), která se zveřejněním SOUHLASÍ. Souhlas je případně možné ověřit na info@meditorial.cz.

 5. Každý Wiki text by měl obsahovat odkaz na zdrojový web - v případě Akromegálie tedy: www.akromegalie.cz.

 6. Do Wiki vkládáme jen Meditorial autorské díla (fotky, texty, videa). NEVKLÁDAT nakupované materiály jako Fotolia fotografie a jiné!

 7. Při vytváření dokumentu používejte tlačítko "ukázat náhled", před vlastním uložením. Při uložení dochází k zaznamenání do databáze změn dokumentu a administrátoři Wikipedie to musejí procházet.

 8. Na závěr vložte Souhrn změn. Více Wikipedie:Shrnutí editace.

Vzorové téma

Téma ze střevních zánětů včetně obrázků: Ulcerózní kolitida.

Pokud téma již existuje a je vyčerpávajícím způsobem popsáno není vhodné texty přepisovat, ale nalézt slabé místo existujícího textu. Např. třeba chybějící odkazy na naš projekt, odkaz na natočená videa a rozhovory, poradny lékaře aj.

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více