Novinky

Bílá síť, občanské sdružení

Bílá síť, občanské sdružení

Rozhodli jsme se podporovat další občanské sdružení - Bílá síť. Domníváme se, že mezi medicínou a uměním je velice úzký vztah, nakonec je to "lege artis medicinae" (podle pravidel medicínského umění) věc známá již od dob Aristotela.

Bílá síť je otevřené společenství lidí, které se snaží potěšit dětskou duši, „pohoupat ji v síti.“ Název Bílá síť akcentuje vztahy souvislostí a „jemných nitek“ mezi lidmi. Posláním tohoto občanského sdružení je vzdělávat uměním a s umělci, zpřístupňovat a udržovat kulturní tradice a zvyky, vyvolat debatu o kulturních, sociálních a dnes již ekologických tématech s cílem zjistit, zda je možné na zemi žít jinak, vést k toleranci a souladu mezi různými kulturami, generacemi a sociálními skupinami a mimo jiné i vést k ochraně životního prostředí.

Neformálně vznikla před 30 lety a po celou tuto dobu se věnuje systematickému studiu tradic a zvyků na planetě a hledání smyslu. Každý rok se zaměřuje na jedno konkrétní území – konkrétní zemi. Projekty a volba jednotlivých kontinentů na sebe navazují v posloupnosti: Čechy (1997), Evropa - Svět – Starý zákon (1998), Svět – Nový zákon (1999), Svět – Rané křesťanství – koptové (2000), Planeta – Tibet (2001), Indie – Hinduismus – Romové (2002), Austrálie – Protinožci a Pronožci (2003), Austrálie – Terra Incognita – Země nepoznaná (2004), Afrika – Pojedeme do Afriky (2005), Amerika – Do nitra kontinentů (2006).

Bílá síť mimo jiné spolupracuje s významnými umělci, jako jsou například Alan Vitouš – perkusista a hudebník, Ivan Látal – filmový režisér, Martin Štoll – dokumentarista, David Vávra – herec a architekt, Barbora Kodetová – herečka, Jan Kodet – tanečník a choreograf Národního divadla, Jaroslava Šiktancová – divadelní režisérka, Karel Šiktanc – básník, Libor Pešek – dirigent, Tomáš Císařovský – výtvarník, Antonín Matzner – dramaturg Pražského jara, Olga Somerová – režisérka, Adam Fuchs – fotograf, Irena Obermanová – spisovatelka, Radúza – zpěvačka, Václav Koubek – zpěvák, Krystýna Nováková – herečka a mnohými dalšími.

Ve spolupráci se společností WMC Grey, která vytvořila design pro nové stránky, jsme dodali redakční systém MeDitor 2+ a stránky zprogramovali a zprovoznili na nové doméně www.bilasit.cz.


Archiv starších novinek

uLékaře.cz

Největší a nejrychleji rostoucí portál o zdraví v ČR. Umožňuje efektivní zásah cílové skupiny lidí hledající informace o zdraví. Přes 335.000 unikátních návštěvníků a více jak 2.360.000 zhlédnutých stránek za měsíc.
čti více

 
proLékaře.cz

Největší informační zdroj pro lékaře na českém a slovenském internetu. Digitalizovaný obsah archívu časopisů ČLS JEP, MF, Ambit, GEUM aj. Celoživotní vzdělávání lékařů, on-line kongresy, diskuze, katalog kongresů, aj.
čti více

 
ClipNote - prodejní nástroj

ClipNote je dokonalé iPad řešení pro komunikaci s lékaři. Je to prodejní nástroj, který pomáhá edukovat lékaře a vytváří obousměrnou komunikaci s Vašimi klienty.
čti více